Group Fitness

December
09 Monday
10 Tuesday
11 Wednesday
12 Thursday
13 Friday
14 Saturday
15 Sunday
5:05AM-6:00AM Group Ride
Megan M. Studio 2
5:10AM-6:05AM Zone Training
Ben F. Turf
5:30AM-6:25AM Group Fight
Lindsay W. Studio 1
6:05AM-6:35AM Group Core
Kathy Z. Studio 4
7:05AM-8:00AM Aqua Fit
Julie M. Aquatics
8:05AM-9:00AM Just Balance
Hannah F. Basketball Court
8:35AM-9:30AM Pilates
Devon P. Studio 1
8:45AM-9:40AM Zone Training
Liz K. Turf
9:05AM-10:00AM Group Power
Tara S. Studio 4
9:05AM-10:00AM Group Ride
Sara L. Studio 2
9:35AM-10:30AM Zumba
Sue C. Studio 1
10:05AM-11:00AM Group Centergy
Tara S. Studio 4
10:05AM-10:35AM BC30
Liz K. Turf
10:30AM-11:15AM Free Swing
Staff Tennis Courts
11:05AM-12:00PM Back Splash
Stephanie S. Aquatics
11:05AM-12:05PM Recovery Yoga
Trudy H. Studio 4
12:05PM-1:00PM Aqua Fit
Lindsey S. Aquatics
12:05PM-12:35PM R30
Sara L. Studio 2
4:30PM-5:25PM Group Active
Cheryl C. Studio 1
5:00PM-5:30PM R30
Sara L. Studio 2
5:35PM-6:30PM Group Power
Megan M. Studio 4
5:35PM-6:05PM BC30
Hannah F. Turf
5:35PM-6:30PM Group Centergy
Cheryl C. Studio 1
6:30PM-7:25PM Zone Training
Ben F. Turf
6:35PM-7:30PM Group Fight
Lindsay W. Studio 1
5:05AM-6:00AM Group Power
Tracey S. Studio 4
5:05AM-6:00AM Yoga
Kathy Z. Studio 1
5:05AM-6:00AM TFW Hurricane
Nick V. Turf
5:30AM-6:25AM Group Ride
Sara L. Studio 2
6:30AM-7:30AM Zone Training
Liz K. Turf
8:00AM-8:55AM Healthy Lifestyle
Liz K. Basketball Court
8:35AM-9:00AM Group Core
Sarah B. Studio 4
9:05AM-10:00AM Group Fight
Lindsay W. Studio 4
9:05AM-10:00AM Group Active
Sue C. Studio 1
9:05AM-10:00AM TFW Hurricane
Jason D. Turf
9:15AM-9:45AM R30
Sarah B. Studio 2
10:05AM-11:00AM Pilates
Julie M. Studio 1
11:05AM-12:00PM Aqua Fit
Jen K. Aquatics
11:30AM-12:25PM Yoga
Trudy H. Studio 4
12:00PM-12:55PM Zone Training
Ben F. Turf
12:05PM-1:00PM Back Splash
Jen K. Aquatics
5:15PM-6:00PM Kid Fit & Fun
Stephen H. Turf
5:30PM-6:00PM R30
Cheryl C. Studio 2
5:30PM-6:25PM Recovery Yoga
Kristine L. Studio 4
6:05PM-6:30PM Group Core
Cheryl C. Studio 1
6:35PM-7:30PM Group Groove
Tara S. Studio 1
6:35PM-7:30PM TFW Hurricane
Daniel C. Turf
6:35PM-7:30PM Group Power
Kari L. Studio 4
5:05AM-6:20AM G-Force
Kari L. Studio 2
5:05AM-6:00AM Group Blast
Tracey S. Studio 4
5:30AM-6:00AM BC30
Ryan I. Turf
7:05AM-8:00AM Aqua Fit
Stephen H. Aquatics
7:45AM-8:45AM Recovery Yoga
Trudy H. Studio 4
8:35AM-9:05AM BC30
Ben F. Turf
9:05AM-10:00AM Group Blast
Erin W. Studio 1
9:05AM-10:00AM Group Power
Sue C. Studio 4
9:30AM-10:00AM R30
Jen K. Studio 2
10:05AM-11:00AM Zumba
Stephanie S. Studio 1
10:05AM-11:00AM TFW Strength
Jason D. Turf
10:05AM-11:00AM Yoga
Kevin L. Studio 4
11:05AM-12:00PM Just Balance
Liz K. Studio 1
11:05AM-12:00PM Back Splash
Ben F. Aquatics
12:05PM-12:35PM R30
Jen K. Studio 2
12:05PM-1:00PM Aqua Fit
Lindsey S. Aquatics
5:35PM-6:30PM Group Power
Megan M. Studio 4
5:45PM-6:15PM R30
Kari L. Studio 2
6:00PM-6:45PM Kids Cardio Tennis
Staff Tennis Courts
6:00PM-7:00PM Zone Training
Ben F. Turf
6:35PM-7:30PM Yoga
Kathy Z. Studio 1
5:05AM-6:00AM Group Power
Tracey S. Studio 4
5:10AM-6:05AM Zone Training
Ben F. Turf
6:05AM-6:35AM R30
Lindsay W. Studio 2
8:00AM-8:55AM Healthy Lifestyle
Liz K. Basketball Court
8:35AM-9:05AM Group Core
Sarah B. Studio 4
9:05AM-10:00AM TFW Hurricane
Ryan I. Turf
9:05AM-10:00AM Group Active
Sue C. Studio 1
9:05AM-10:00AM Group Fight
Tara S. Studio 4
9:15AM-9:45AM R30
Sarah B. Studio 2
10:05AM-11:00AM Group Centergy
Sarah B. Studio 4
11:05AM-12:00PM Aqua Fit
Jen K. Aquatics
12:00PM-12:55PM Zone Training
Liz K. Turf
12:05PM-1:00PM Back Splash
Jen K. Aquatics
5:30PM-6:00PM R30
Maggie W. Studio 2
6:05PM-6:30PM Group Core
Christine D. Studio 1
6:05PM-7:00PM Group Centergy
Kathy Z. Studio 4
6:35PM-7:30PM TFW Hurricane
Hannah F. Turf
6:35PM-7:30PM Group Active
Erin W. Studio 1
7:30PM-8:15PM Swim Fit
Staff Aquatics
5:05AM-6:00AM Group Ride
Megan M. Studio 2
5:05AM-6:00AM Yoga
Amanda A. Studio 1
6:05AM-6:35AM BC30
Nick V. Turf
7:05AM-8:00AM Aqua Fit
Ben F. Aquatics
7:35AM-8:30AM Group Centergy
Tara S. Studio 1
7:45AM-8:45AM Recovery Yoga
Danielle Y. Studio 4
8:05AM-8:35AM R30
Sarah B. Studio 2
8:35AM-9:30AM Group Fight
Sara L. Studio 1
8:45AM-9:40AM Zone Training
Ben F. Turf
9:05AM-10:00AM Group Ride
Danielle Y. Studio 2
9:05AM-10:05AM Group Power
Sarah B. Studio 4
9:35AM-10:30AM Group Groove
Tara S. Studio 1
10:05AM-11:00AM Yoga
Danielle Y. Studio 4
11:05AM-12:00PM Back Splash
Stephanie S. Aquatics
11:05AM-12:00PM Recovery Yoga
Trudy H. Studio 4
11:30AM-12:00PM BC30
Stephen H. Turf
12:05PM-12:35PM R30
Jen K. Studio 2
12:05PM-1:00PM Aqua Fit
Stephen H. Aquatics
4:30PM-5:00PM BC30
Stephen H. Turf
7:05AM-8:00AM Group Blast
Tracey S. Studio 4
7:05AM-8:00AM Group Ride
Jen K. Studio 2
8:00AM-8:55AM Zone Training
Stephen H. Turf
8:05AM-8:35AM R30
Maggie W. Studio 2
8:05AM-9:00AM Group Fight
Lindsay W. Studio 4
8:35AM-9:05AM Group Core
Christine D. Studio 1
9:05AM-10:00AM Group Power
Sue C. Studio 4
9:05AM-10:00AM TFW Hurricane
Stephen H. Turf
9:05AM-10:00AM Group Centergy
Christine D. Studio 1
10:05AM-11:00AM Zumba
Sue C. Studio 1
10:05AM-11:00AM Recovery Yoga
Trudy H. Studio 4
11:00AM-11:30AM BC30
Stephen H. Turf
11:35AM-12:30PM Yoga
Trudy H. Studio 1
12:05PM-12:35PM R30
Jen K. Studio 2
8:30AM-9:00AM R30
Tracey S. Studio 2
9:05AM-10:00AM Group Power
Erin W. Studio 4
9:05AM-10:00AM Yoga
Jessica S. Studio 1
10:05AM-11:00AM Group Active
Erin W. Studio 4
3:05PM-4:00PM Group Ride
Laura C. Studio 2
4:00PM-4:45PM CT4 Kids
Tennis S. Tennis Court
4:05PM-5:00PM TFW Strength
Daniel C. Turf
4:05PM-5:00PM Group Centergy
Kari L. Studio 4
5:05PM-5:35PM BC30
Daniel C. Turf